Amatorskie wyścigi

Magdalena

Amatorskie wyścigi

Post autor: Magdalena » śr wrz 26, 2018 5:43 pm

Chciałabym brać udział w amatorskich wyścigach. Mam prawko od dwóch lat. Nie szaleję po ulicach, ale staram się cały czas dokształcać w zakresie techniki jazdy. Rodzina, ze względu na to że jestem kobietę, to mnie wyśmiała. Ale przecież też są dziewczyny biorące udział w rajdach z powodzeniem. Brat stwierdził, że jak jemu się nie udało, to mi też nie może. Problem w tym, ze on stracił prawko za wyścigi uliczne, ja nigdy w takowych ani nie brałam udziału, ani nawet nie zamierzam. Od tego rodzaju "zabaw" są tory samochodowe i odpowiednio zorganizowane imprezy. Jednak przyznam się, ze nie wiem od czego zacząć. Prywatnie do jazdy mam Opla Astrę i nim nie zamierzam się ścigać. Zastanawiam się nad zakupem jakiejś Toyoty Celica lub może Hondy. Jednak nie wiem jakie moga być koszty przygotowania takiego auta. Na co muszą zwrócić uwagę. Nie wiem czy są wymagane inne oleje, filtry. Zaznaczam, że chodzi mi o rajdy amatorskie, nie żadne WRC, nawet w skali mikro na krajowym podwórku. Możecie mi coś napisać?

Andrzej 23

Re: Amatorskie wyścigi

Post autor: Andrzej 23 » śr lis 21, 2018 10:03 pm

Koszt zakupu samochodu, to w sumie pikuś. pamiętaj o ubezpieczeniu, które jest droższe, odpowiednim przygotowaniu samochodu mechanicznym, szczególnie zawieszeniu, przygotowaniu silnika oraz skrzyni. Przy okazji, jeżeli chodzi o silnik i skrzynie, to też warto zainwestować w odpowiednie oleje wyścigowe. No chyba, ze chcesz przy pracy na OS i wysokich obrotach stracić silnik. Osobiście bym radził sprawdzić PMO grupę produktową Racing. No i coś co leci jak woda... przysłowiowa woda... opony. Ogólnie rzecz biorąc, jak nie mierzysz w wyścigi złomobili, gdzie warunkiem udziału jest pojazd za 1000zł i dodatkowo potrzebujesz z 500 zł na całą resztę, to w przypadku powiedzmy przygotowania takiej Hondy czy Toyoty to może to być nawet więcej jak równowartośc zakupu samego pojazdu

Kuba 29

Re: Amatorskie wyścigi

Post autor: Kuba 29 » sob sty 05, 2019 5:30 pm

Ja wystawiam praktycznie w każdych legalnych zawodach driftu i napisze otwarcie, że od jakiegoś czasu stosuję PMO i na pewno nie zmienię tej marki

Odpowiedz

Wróć do „Warsztat”