Nowa podłoga

Igor

Nowa podłoga

Post autor: Igor » czw kwie 20, 2017 8:20 pm

Zastanawiam się nad nową podłogą... i pytanie panele, czy jakiś parkiet?

Jakubowski

Re: Nowa podłoga

Post autor: Jakubowski » czw kwie 20, 2017 8:21 pm

Ja bym położył parkiet... owszem trochę więcej zabawy... choć jak dasz dobry klej... ja na przykład używałem http://podlogi24.net/sika-klej-parkieci ... _3713.html to nie ma prawa być problemów..,. do tego lakier... co parę lat (w zależności od tego jak "intensywnie" jest używana podłoga) cyklinowanie i lakierowanie... ale łatwiejsza do utrzymania w czystości no i nie ma co porównywać wytrzymałości parkietu i paneli...

Norman

Post autor: Norman » czw kwie 20, 2017 8:21 pm

Zgadzam się z #Jakubowskim.. Też stosowałem ten klej i jest rewelacyjny,wydajny i naprawdę dobrze trzyma klepki do podłoża... u mnie akurat nie był to czysty beton, tylko masa samopoziomująca...

Ryszard

Post autor: Ryszard » czw kwie 20, 2017 8:22 pm

Ja też uważam, ze macie racje - nie ma to jak drewno... nie mniej uważam, że najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o podłogę jest obecnie położenie deski barlineckiej I do utrzymanie w czystości i pod względem estetycznym i wytrzymałościowym

Marek

Post autor: Marek » czw kwie 20, 2017 8:23 pm

A ja zadam takie prozaiczne pytanie. Pomyślał któryś z was o takim drobiazgu przy przycinaniu desek czy paneli jak okulary ochronne ? Bo ja o mało co, przez nie ma co tu ukrywać bezmyślność połączona brakiem przewidywania możliwych konsekwencji (w końcu co może sie stać przy gumówce i wyrzynarce, jak uważa się na palce...) nie straciłem oka

David

Post autor: David » pt cze 22, 2018 2:27 pm

Moim zdaniem, patrząc na to jaka jest ich jakość, to panele. Owszem zgodzę się, z opinią, że parkiet jest "na lata" ale dla mnie to po części wada. Po pierwsze, aby był na lata, to pomimo wszelkiej staranności w utrzymaniu porządku, to musi on być chociażby zmatowiony co jakiś czas i lakierowany, o tym by bawić się w okresowe cyklinowanie, że nie wspomnę. Dla mnie to strata może nawet nie pieniędzy, co czasu. Cyklinowanie trwa, pomijam pył na ścianach, bo przy tych nowych maszynach nie jest go wiele, ale jest. Do tego lakierowanie. Też wiem, że obecne lakiery to nie to co kiedyś, ze tak nie śmierdzą, że szybciej schną. Ale mimo wszystko jakiś czas schną i jedna warstwa nie wystarczy.No i jakoś nie wyobrażam sobie czy to cyklinowania, czy nawet samego lakierowania, jak w pokoju coś się znajduje. A panele? Dobra gumówka, miara, pianka pod spód i to wystarczy. Praktycznie jak ktoś sie uprze, to meble w jednej połowie pokoju, panele rozkładane od drugiej połowy i też można dac radę. Zero lakierowania, cyklinowania itd. Że kiedyś się wytrą. No i nawet jeżeli to co? Porównajcie ceny paneli dzisiaj i ceny lakieru i kosztów cyklinowania. Ja jak przeliczałem to mi wyszło, ze panele mogę zmieniać co dwa lata... na nowe. Tak przy okazji, trafiłem ostatnio na fajne testy robotów sprzątających. Wszystko ładnie pięknie, opisane i porównane jeżeli chodzi o nowe roboty. Nie mniej mnie oprócz walorów i ceny takowego nowego sprzętu, osobiście interesuje sytuacja, jak one wyglądają np po pół rocznym czy rocznym użytkowaniu. Macie jakieś doświadczenie w tym względzie, to liczę, że coś naskrobiecie w odpowiedzi.

Odpowiedz

Wróć do „Dom”